Strona główna
KONGRES EDUKACJI FINANSOWEJ I PRZEDSIĘBIORCZOŚCI
W dniu 21 marca 2023r. klasa 1F wzięła udział w Kongresie Edukacji Finansowej i Przedsiębiorczości nt. „Inwestycje z głową – kiedy pieniądz naprawdę robi pieniądz? zorganizowanym przez Fundację Warszawski Instytut Bankowości.
Podczas wykładu poprowadzonego przez Michała Ziętala, Dyrektora ds. Komunikacji Inwestycyjnej PKO TFI uczniowie dowiedzieli się:
Nasze „Paczki na Kresy” już w drodze
,„Można nie pomagać, można znaleźć wiele racjonalnych argumentów dla konkretnych przypadków, aby nie pomagać. Ale to nic nie zmieni. Nadal będą głodni, chorzy, cierpiący, potrzebujący. Lepiej zgrzeszyć nadmiarem dobroci i naiwności, niż nadmiarem kalkulacji i nieufności.” (o. Fabian Kaltbach OFM)
W naszej szkole przeprowadziliśmy zbiórkę darów dla Polaków mieszkających na Kresach ( Litwa, Łotwa, Ukraina, Białoruś). Paczki zostały przygotowane przez chętne klasy, indywidualnych uczniów, nauczycieli, księży – katechetów oraz pracowników administracyjnych szkoły. Dary serca przekroczyły nasze najśmielsze oczekiwania. Mamy nadzieję, że zebrane produkty pomogą naszym rodakom, poza wschodnią granicą, godnie przeżyć Święta Wielkanocne.
Światowy Dzień Liczby Π
14 marca obchodziliśmy Światowy Dzień Liczby Π. Z tej okazji nauczyciele matematyki zaproponowali uczniom nietypową lekcję, przygotowaną przez nich i poświęconą tej ciekawej liczbie. Liczyły się zaangażowanie, kreatywność i poczucie humoru. Okazało się, że największą pomysłowością i pracowitością wykazała się klasa Ij, która przygotowała plakat oraz przedstawiła prezentację i składający się z 24 pytań quiz. Wszystko oczywiście dotyczyło liczby Π.
FINAŁ KONKURSU LOGISTYCZNEGO
W dniu 16 marca 2023r. uczniowie klasy 4Fg: Maciej Bartosiak, Aleksandra Krasnodębska, Natalia Kwiatkowska, Olga Świętoń, Sebastian Tymiński, Karol Wycech, Diana Zawadzka i Weronika Żochowska wzięli udział w Finale Konkursu Logistycznego organizowanego przez Wyższą Szkołę Administracji i Biznesu im. E. Kwiatkowskiego w Gdyni.
Udział logistyków w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Spedycyjno-Logistycznej
I etap VII Ogólnopolskiej Olimpiady Spedycyjno-Logistycznej organizowanej przez Wydział Ekonomiczny Uniwersytetu Gdańskiego odbył się w Mińsku Mazowieckim w dniu 3 marca 2023r. Wzięło w nim udział 12 uczniów z klasy 4Fg i 4Fp.
Uczniowie w ciągu 60 minut rozwiązywali test wielokrotnego wyboru składający się z pytań teoretycznych i zadań praktycznych z zakresu magazynowania i transportu.
XVIII edycja Ogólnopolskiej Olimpiady „Gwiezdny Krąg”
14 marca 2023 roku w Zespole Szkół Nr1 odbył się I etap XVIII Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Unii Europejskiej „Gwiezdny Krąg”.
Olimpiada jest projektem realizowanym od 2004 roku i jest jedyną Olimpiadą w Polsce realizowaną wspólnie przez Komisję Europejską Przedstawicielstwo w Polsce oraz Biuro Parlamentu Europejskiego w Polsce. Od wielu lat w jej organizację zaangażowało się Stowarzyszenie „Pomorskie w Unii Europejskiej”, punkty Europe Direct w Polsce, a także członkowie zespołu eksperckiego Team Europe.
8 marca
Najdroższe panie, życzymy Wam wszystkiego, co najlepsze, wiele uśmiechu i satysfakcji z życia rodzinnego i pracy, przy tym wszystkim niech nie zabraknie czasu na życie prywatne.
Wszystkiego wspaniałego w Dniu Kobiet szczerze życzymy i przy okazji dziękujemy za wsparcie jakie na co dzień od Was otrzymujemy.
17 lutego - Światowy Dzień Kota
Z okazji Światowego dnia Kota, Szkolne Koło Przyjaciół Zwierząt zorganizowało, w dniach 02.02-10.02.2023r., zbiórkę karmy dla potrzebujących zwierząt. Zebrano łącznie ~40 kg karmy suchej i mokrej. Została ona przekazana opiekunom kotów wolno żyjącym na terenie Sokołowa.
Wszystkim kotom i kociarzom z okazji kociego święta życzymy samych radosnych chwil w życiu!
OGÓLMOPOLSKI DZIEŃ WALKI Z DEPRESJĄ - 23 LUTEGO
Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją obchodzimy 23 lutego. Święto zostało ustanowione przez Ministerstwo Zdrowia w 2001 roku.
Celem obchodów Ogólnopolskiego Dnia Walki z Depresją jest upowszechnianie wiedzy na temat tej choroby oraz konieczności diagnozowania i podejmowania odpowiedniego leczenia.
Sukcesy polonistyczne naszych uczniów
Z ogromną radością i satysfakcją informujemy, że uczniowie naszej szkoły po raz kolejny odnieśli sukces w OGÓLNOPOLSKIEJ OLIMPIADZIE Z JĘZYKA POLSKIEGO.
W listopadzie bieżącego roku szkolnego młodzież zmagała się z pytaniami w dwóch kategoriach „Mitologia grecka i rzymska” i „Życie i twórczość W. Gombrowicza”. Konkurs został zorganizowany przez Olimp School z Łodzi, a jego celem było: rozwijanie wyobraźni i wyzwalanie aktywności twórczej uczniów; pobudzanie uczniów do poszukiwania, porządkowania i przedstawiania informacji; stworzenie uczniom możliwości sprawdzenia swoich umiejętności i podniesienie samooceny uczniów.
Zwycięzcami w kategorii „Mitologia grecka i rzymska” zostali uczniowie klas pierwszych:
Wycieczka do Warszawy
W dniu 08.02.2023 r. odbyła się wycieczka szkolna, w której uczestniczyli uczniowie z klas: III i, IV hp, II i, II f, IV bp, II a, I f. Pierwszym punktem programu był Park Trampolin Stacja Grawitacja, w którym uczniowie mogli wspinać się na ścianki wspinaczkowe, przejść przez tor przeszkód Ninja, pograć w koszykówkę na specjalnym boisku z trampolinami i skorzystać z wielu trampolin. Wszystkie zajęcia odbyły się po przeszkoleniu, rozgrzewce i pod opieką instruktorów Parku Trampolin. Następnie w Galerii Złote Tarasy objerzeliśmy film „Megan”. Ostatnim punktem programu wycieczki było zwiedzanie Niewidzialnej Wystawy. Przewodnicy, którzy sami są niewidomi oprowadzali nas po świecie, w którym żyją, przybliżyli nam świat niewidomych. Opiekunami uczniów byli wychowawcy klas: Bożena Niegowska, Iwona Piętka, Mieczysław Bogaj i Rusłan Mielniczuk.
Szkolenia dla uczniów
W bieżącym roku szkolnym uczniowie szkół branżowych Zespołu Szkół Nr 1 realizują „Szkolenia zawodowe” w ramach Zadania 2 projektu „Zintegrowany rozwój szkolnictwa zawodowego”.
Od września odbyło się 497 osoboszkoleń, tj.:
- Zarządzanie projektami – 20 osób,
- Badanie termowizyjne w inżynierii – 20
Dzień Bezpiecznego Internetu 2023
7 lutego, już po raz 19. w Polsce i w ponad stu krajach na świecie, obchodzimy Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI).
Hasło tegorocznej edycji to:
„Chcesz o tym porozmawiać?”
Z tej okazji zorganizowany został apel na którym uczniowie klasy 3J przedstawili charakterystykę zagrożeń Internetowych. Omówione zostały również formy cyberprzemocy oraz kary przewidziane dla jej sprawców. Ofiary cyberbullingu dowiedziały się gdzie mogą szukać pomocy.
TENISIŚCI STOŁOWI Z ,,SZAREJ’’ MISTRZAMI POWIATU!
W dniu 7 lutego 2023 roku w hali sportowej przy Zespole Szkół Nr1 w Sokołowie Podlaskim odbyły się Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w tenisie stołowym. Do rywalizacji przystąpiło 12 zespołów dziewcząt i chłopców. W finale zacięty pojedynek wśród chłopców stoczyły drużyny z ZS Nr1 oraz ZS CKR II. Lepsi okazali się tenisiści z Szarej wygrywając 3:2, ostatecznie zdobywając tytuł mistrza Powiatu Sokołowskiego. Równie zacięty pojedynek o 3 miejsce stoczyły drużyny z ZS Nr1 II oraz ZSCKR I. Trzecie miejsce przypadło drużynie ZS CKR I.
Mistrzowie powiatu to: Hubert Maleszewski, Jakub Tomczak, Błażej Sawicki. Drugi zespół chłopców reprezentowali Adam Benedykciuk i Albert Mackiewicz. Dziewczęta występowały w składzie: Klaudia Karczmarek, Julia Toczyska, Natalia Kursa. Opiekunem zespołów dziewcząt i chłopców jest Bogusław Kwiatkowski.
Konferencja z okazji obchodów Ogólnopolskiego Dnia Transplantacji
„Transplantacja – jestem na tak! A ty?” To hasło konferencji zorganizowanej w naszej szkole 27 stycznia 2023 r. w związku z Ogólnopolskim Dniem Transplantacji, który przypada w rocznicę pierwszego udanego przeszczepu nerki – miał on miejsce w 1966 r. w Klinice Chirurgicznej Akademii Medycznej w Warszawie. Był to wtedy 621 taki zabieg na świecie (pierwszy miał miejsce w roku 1954).
Konkurs wiedzy o krajach anglojęzycznych
W dniu 26 stycznia 2023r. odbył się konkurs z wiedzy o krajach anglojęzycznych. W konkursie wzięli udział uczniowie z następujących klas: 1A, 2F, 3A, 4HP i 4JP. Test składał się z 44 pytań, zarówno otwartych jak i zamkniętych. Pytania były sformułowane w języku angielskim i odpowiedzi też należało udzielić w języku angielskim – wtedy uczeń za poprawną odpowiedź dostawał maksymalną liczbę punktów. W przypadku gdy odpowiedź udzielona była w języku polskim i była poprawna uczestnik otrzymywał 0,5punkta. Pytania dotyczyły zagadnień geograficznych, np. która rzeka jest najdłuższa w Anglii czy też które miasto jest stolicą Walii. Znalazły się pytania z zakresu historii, między innymi który król miał 6 żon. Gastronomia też była jednym z aspektów testu. W dziedzinie polityki uczniowie musieli się zastanowić nad imieniem i nazwiskiem obecnego premiera Anglii (Rishi Sunak) – to pytanie okazało się
Kierunki kształcenia
Zapraszamy do zapoznania się z opublikowanymi poniżej informacjami na temat kierunków oferowanych przez naszą szkołę :)