• Kierunki kształcenia

     • Technik handlowiec

     • TECHNIK HANDLOWIEC TO ZAWÓD Z PRZYSZŁOŚCIĄ!!!

      Aby móc uprawiać zawód handlowca niezbędne jest ukończenie technikum, które daje tytuł technika handlowca. Osoba, która decyduje się na naukę w tym kierunku powinna być przebojowa, ambitna, wyznaczać sobie śmiałe cele i konsekwentnie je realizować.

      Profesjonalny handlowiec to nie tylko praca . To styl bycia, styl porozumiewania się z ludźmi, to urodzony negocjator. Negocjuje z Klientem i negocjuje, gdy sam jest Klientem. Każdy nawiązany kontakt może nie wiadomo kiedy i w jaki sposób zaowocować finalna transakcją. Profesjonalni handlowcy postrzegani są dziś w kategorii doradców a profesjonalny doradca jest zawodem pożądanym Handlowiec to bardzo atrakcyjny zawód na rynku pracy, który przygotuje Cię do pracy jako: - przedstawiciel handlowy (najczęściej poszukiwany zawód na rynku pracy!!!), - szef działu sprzedaży, - dystrybutor produktów – sprzedawca.

       

      Jeśli chcesz zostać specjalistą ds. marketingu i sprzedaży i jednocześnie sprostać oczekiwaniom rynku pracy, oferujemy Ci  kierunek technik handlowiec.

      Technik handlowiec - kształcenie w tym zawodzie ma na celu przygotowanie absolwenta do pracy w działach handlowych podmiotów gospodarczych, w firmach handlowych, w instytucjach promocji i marketingu, do prowadzenia własnej działalności gospodarczej w branży handlowo-marketingowej.

      Zawód technika handlowca jest zawodem poszukiwanym na rynku pracy. Najwięcej ofert pracy przeznaczonych jest dla przedstawiciela handlowego (sales representative). Możesz też znaleźć zatrudnienie jako telemarketer, szef działu sprzedaży (sales manager).

      Zawód technika handlowca ma za zadanie wykształcić w przyszłym absolwencie orientację marketingową, nauczyć go posługiwania się narzędziami marketingowymi, korzystania z urządzeń IT, posługiwania się przydatnymi w zawodzie programami komputerowymi, nowoczesnej rachunkowości, zasad prawa, współpracy z kontrahentami krajowymi i zagranicznymi.

      Zajęcia i praktyki nauczą Cię: przygotowywania ofert dla wymagających klientów, telefonicznej i mailowej obsługa klienta, kierowania przedsiębiorstwem handlowym, pozyskania nabywców, zarządzania marketingowego, akwizycji towarów i ich ewidencji, posługiwać się językami obcymi (angielski, niemiecki, francuski, rosyjski), tego, jak być kreatywnym i elastycznym na rynku pracy, entuzjazmu i zamiłowania do podróży handlowych, wysokiej kultury osobistej, inicjatywy, dokładności, rzetelności, sumienności, pracy w e-marketingu, posługiwania się komputerowymi programami handlowymi, księgowymi, magazynowymi, płacowymi oraz korzystać z zasobów Internetu i pakietu MS Office, sztuki nawiązywania współpracy z kontrahentami krajowymi i zagranicznymi.

      Dyplom technika handlowca otrzymuje absolwent, który potwierdzi kwalifikacje:

      HAN.01. Prowadzenie sprzedaży

      HAN.02. Prowadzenie działań handlowych

      Egzaminy potwierdzające kwalifikacje w zawodzie odbywają się w szkole, w trzeciej i czwartej klasie

      Technik handlowiec to także ukierunkowanie do kontynuowania nauki na kierunkach: ekonomia, prawo, zarządzanie, marketing, finanse, rachunkowość, bankowość.

 • Nasze media społecznościowe