• Aktualności

            • Zawody Strzeleckie Klas Mundurowych o Puchar Starosty Sokołowskiego

            • 13 czerwca na naszej szkolnej strzelnicy odbyły się zawody międzyklasowe o Puchar Starosy Sokołowskiego.
              W rywalizacji wzięło udział 33 uczniów z 9 klas o różnych zawodach i profilach. Zawodnicy strzelali z karabinka pneumatycznego na dystansie 10 m, oddając 10 strzałów ocenianych. 

              Po zaciętej rywalizacji w kategori drużynowej poszczególne miejsca zajęły:

              1 miejsce klasa 1F - 223 pkt.
              2 miejsce klasa 2J - 221 pkt.
              3 miejsce klasa 1A - 219 pkt.
              4 miejsce klasa 1H - 218 pkt.
              5 miejsce klasa 2A - 209 pkt.
              6 miejsce klasa 3F - 205 pkt.
              7 miejsce klasa 1J - 185 pkt.
              8 miejsce klasa 2F - 136 pkt.
              9 miejsce klasa 2B - 81 pkt.

              Najlepsze w kategorii dziewcząt były:

              1 miejsce Krasnodębska Monika z klasy IIB - 81 pkt.
              2 miejsce Górska Sylwia z klasy 1F - 79 pkt.
              3 miejsce Ignaciuk Wiktoria z klasy 1A - 77 pkt.

              Najlepsi w kategorii chłopców byli:

              1 miejsce Tarkowski Krystian z klasy 2J - 82 pkt.
              2 miejsce Wilk Kacper z klasy 2A - 76 pkt.

              3 miejsce Kosowski Kacper z klasy 1H - 75 pkt.

              Trenerzy i sędziowie życzą dalszych sukcesów :)

            • Konkurs Języka Angielskiego FOX 2009

            • 05 marca w naszej szkole odbył się Ogólnopolski Konkurs Języka Angielskiego FOX 2019. Swoje umiejętności językowe, jak również informacje z zakresu kultury,  polityki oraz stosunków społecznych w krajach anglojęzycznych sprawdzało 10 uczniów naszej szkoły.  Najwyższy wynik i zaszczytne pierwsze miejsce otrzymal Maciej Wrzosek z kl 2j, 2 miejsce Maja Pawluk z kl 2b a 3 miejsce Maciej Wyszomierski z kl 2a. Wszystkim uczestnikom serdecznie  gratulujemy  i życzymy dalszych sukcesów.

            • Innowacja z mechatroniki

            • W roku szkolnym 2018/19 w Zespole Szkół Nr 1 w Sokołowie Podlaskim wdrożona została innowacja pedagogiczna pt. „Mechatronika z elementami robotyki”. Program napisał i realizował nauczyciel przedmiotów informatycznych Andrzej Świstek. Innowacją zostali objęci chętni uczniowie z klas I i II Technikum Nr 1 w zawodzie technik informatyk.  Były to dodatkowe zajęcia rozwijające uzdolnienia.

              Główną przyczyną wprowadzenia innowacji pedagogicznej było kształtowanie kompetencji kluczowych uczniów. Poprzez udział  w innowacji „Mechatronika z elementami robotyki” uczestnicy lepiej przygotują się do budowania kariery zawodowej w dorosłym życiu.

              Na zajęciach młodzież uczyła się, m.in. praktycznego programowania w języku C++, mikrokontrolerów Arduino z rodziny AVR. Tematyka innowacji obejmowała: podstawy elektroniki, lutowanie i obsługa dodatkowych „komponentów” oraz czujników Arduino.

              Kluczem do sukcesu jest nowoczesna edukacja uwzględniająca indywidualne potrzeby uczniów. Dlatego też na zajęciach stosowałem aktywizujące metody, tj. praca w grupie, „Burza mózgów”, za i przeciw, twórcze myślenie i piramida priorytetów.

              Na zajęciach powstały projekty, tj.:

              1. samochód światłolub (samochód podążający za światłem),
              2. samochód jeżdżący po linii,
              3. otwierany automatycznie pojemnik na kawę,
              4. czujnik zbliżeniowy,
              5. 3x3x3 Led Cube,
              6. licznik klasków,
              7. czujnik włącznia/wyłącznia na klask.

              Udział w zajęciach wpłynął bardzo pozytywnie na uczniów, co tylko utwierdza mnie w przekonaniu, że istnieje niekwestionowana potrzeba realizacji tego typu zajęć.  W przyszłym roku szkolnym planujemy budowę drukarki 3D, samochodu sterowanego za pomocą telefonu oraz autonomicznego odkurzacza.

              Opracował: p. Andrzej Świstek

            • Wyniki V Edycji Konkursu Ogólnopolskiego z Języka Polskiego ,,Wspomnienie o Marku Edelmanie’’

            • W  marcu grupa uczniów Zespołu Szkół Nr1 wzięła udział w  V Edycji Konkursu Ogólnopolskiego z Języka Polskiego   ,,Wspomnienie o Marku Edelmanie”. Celem konkursu było przypomnienie biografii Marka Edelmana, rozwijanie wyobraźni i wyzwalanie aktywności twórczej uczniów, pobudzanie uczniów do poszukiwania, porządkowania i przedstawiania informacji a także  stworzenie uczniom możliwości sprawdzenia swoich umiejętności. 
              Grupa 10. uczniów znalazła się w pierwszej dziesiątce uczestników, którzy wzięli udział w tym konkursie.

              VII miejsce :
              Natalia Kursa- IV s
              Damian Buzuk- kl. IV f

              VIII miejsce- Maria Izdebska- kl. IV s

              IX miejsce:
              Kinga Stokowska- II e
              Milena Sieńczewska- II b

              X miejsce:
              Gabriela Gołownicka- kl. I b
              Patrycja Teodorczuk- kl. II e
              Aleksandra Demiańczuk- kl. II e
              Milena Kulikowska- II e
              Angelika Wierzbicka- kl. II e

              Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy miejsc na podium w kolejnych edycjach
              Nauczyciele języka polskiego
               

            • Seminarium edukacyjne pt. „Jestem aktywny lokalnie”


            • 11 czerwca 2019 r. grupa uczniów z Zespołu Szkół Nr 1 im. K. K. Baczyńskiego w Sokołowie Podlaskim wzięła udział w seminarium edukacyjnym pt. „Jestem aktywny lokalnie”. Spotkanie to zorganizował Powiatowy Urząd Pracy i Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna a honorowym patronatem objęło je Starostwo Powiatowe i Uniwersytet Przyrodniczo - Humanistyczny w Siedlcach. W pierwszej części seminarium zaprezentowali się przedstawiciele sokołowskich pracodawców (np. Sokołów S.A. , Sokołów Logistyka, Biuro Rachunkowe „Dair”, Spółdzielnia Inwalidów „Chegos”, Centrum Szkoleniowe „ACZE”) i pracownicy Biura Karier z UPH. Wszyscy prelegenci mówili o  wymaganiach i oczekiwaniach, jakie mają wobec kandydatów do pracy. Druga część spotkania miała charakter warsztatowy. To właśnie wtedy drużyny ze szkół ponadpodstawowych miały za zadanie przygotować CV na podstawie konkretnej oferty pracy. Dwie drużyny z „szarej” poradziły sobie z tym wyzwaniem znakomicie, przygotowały profesjonalne dokumenty aplikacyjne i dostały nagrody.

              Oto skład naszych drużyn:                                                                                                                    
              gr. 1. Dominika Woźniak, Kinga Tomczuk, Wiktoria Wolska, Kamil Łowicki, Adam Budzyński (2A)            
              gr. 2. Jan Abramczuk, Michał Wierzbicki, Grzegorz Ruciński, Filip Zwierzycki, Bartłomiej Żuk (3J)
              Opiekunowie: Agnieszka Raszuk, Agnieszka Bocian, Agnieszka Makowiecka

            • Światowy Dzień Ochrony Środowiska – spotkanie z przedstawicielem Nadleśnictwa Sokołów.

            • 5 czerwca obchodziliśmy Światowy Dzień Ochrony Środowiska Naturalnego. Gościem spotkania był Paweł Tomasiak Specjalista ds. zagospodarowania lasu – przedstawiciel Nadleśnictwa Sokołów.

              Ideą uchwalenia święta była promocja działań, inwestycji oraz zachowań, mających na celu przyjazne współżycie człowieka z przyrodą. Dzień ten ma uzmysławiać ludziom na całym świecie ,że obowiązkiem każdego z nas jest ochrona środowiska naturalnego. Nasze codzienne decyzje ,wybory i zachowania tworzą świat w jakim żyjemy.

              Ekolodzy alarmują, że zniszczenia lasów ,rzek i oceanów, których dokonuje człowiek ,mogą znacznie obniżyć poziom życia ludzi. Od lat zwracają uwagę na podstawowe problemy związane z ochroną przyrody, zanieczyszczenie wód i powietrza, kwaśne opady niszczące lasy oraz powiększające się obszary pustyń. Giną też lasy tropikalne i rosną góry odpadów. Dochodzą także problemy o charakterze ogólnoświatowym, jak ocieplenie klimatu czy zmniejszenie się warstwy ozonowej, chroniącej Ziemię przed niebezpiecznym promieniowaniem.

              Każdy z nas chce przecież żyć na czystej  planecie ,dlatego warto zastanowić się co możemy zrobić dla Ziemi. Może coś u siebie zmienić, poprawić, wprowadzić nowe nawyki proekologiczne?

              Jako społeczność szkolna prowadzimy zbiórkę surowców wtórnych i odpadów niebezpiecznych. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym za godną postawę proekologiczną i gotowość do działań na rzecz środowiska naturalnego. Dostrzeganie zagrożeń to postawa odpowiedzialności za obecny i przyszły stan otaczającej nas przyrody.

            • Sposób na teatr dla najmłodszych

            • Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat” 
              Janusz Korczak


              Grupa teatralna Sposób na teatr  - jak co roku - przygotowała dla przedszkolaków oraz dzieci ze szkół podstawowych spektakl pt. "Smok Artur – legenda wiecznie żywa", który odbył się 5 czerwca 2019 roku w Sokołowskim Ośrodku Kultury. 
              Miło nam było gościć: Miejskie Przedszkole Nr 2, Miejskie Przedszkole Nr 3, Miejskie Przedszkole Nr 4, Miejskie Przedszkole Nr 5, Akademię Puchatka, Niepubliczne Przedszkole Sióstr Salezjanek, Szkołę Podstawową Nr 4, Szkołę Podstawową Nr 6, Zespół Szkół Specjalnych im. Jana Pawła II w Sokołowie Podlaskim, Zespół Oświatowy w Grochowie i Zespół Oświatowy w Nowej Wsi.
              To już piąta edycja naszego cyklu edukacyjnego "Przez bajki w świat". Tym razem opowiedzieliśmy historię zagubionej księżniczki Zosi, która poszukuje miłości i szczęścia, do momentu, gdy w jej życiu pojawia się charyzmatyczny smok Artur... Widowisko zostało wzbogacone o elementy tańca i teatru ruchu. W swobodny, humorystyczny sposób promowało zdrowy styl życia, aktywność sportową, poczucie akceptacji siebie, zrozumienie i poszanowanie dla innych.
              Podczas spektaklu dzieci wykazały się dużą wrażliwością, żywo reagowały na występy naszych aktorów, śmiały się oraz nagradzały ich gromkimi brawami. Na zakończenie spotkania goście z wielkim entuzjazmem pozowali do zdjęć, a także wyrazili chęć ponownego uczestnictwa w naszym projekcie wraz ze swoimi opiekunami.  
              Serdecznie dziękujemy Panu Przewodniczącemu Rady Powiatu Jackowi Odziemczykowi, Pani dyrektor Małgorzacie Baranowskiej, Pani wicedyrektor Beacie Pękale, Panu dyrektorowi Marcinowi Celińskiemu oraz pracownikom Sokołowskiego Ośrodka Kultury za wsparcie naszego projektu.
              Scenariusz i reżyseria: Sposó na teatr, Agnieszka Pachołowska
              Obsada:
              Karolina Wojtczuk – księżniczka Zosia
              Artur Wycech – smok/książę Artur
              Paulina Pieńkowska – królowa
              Paulina Chróścicka – czarownica Tekla/lekarz
              Paulina Dmowska – dwórka/kucharz
              Gabriela Gołownicka – dwórka
              Michał Kiełczykowski – rycerz Witaminka/ lekarz
              Paweł Piotrowski – koń Wacek
              Błażej Moczydłowski - prezentacja multimedialna

            • Nasi Wolontariusze

            • W czwartek 23.05.2019 oraz piątek 24.05.2019  odbył się II Etap Sokołowskich Szkolnych Igrzysk Dzieci klas I-III. W przedsięwzięciu wzięło  udział 108 dzieci [54 dziewczynek oraz 54 chłopców] z klas 1-3 szkół podstawowych z terenu miasta i powiatu. W akcji wzięło udział 12 wolontariuszy pod opieką pani Agnieszki Bocian i pani Mileny Nowaszewskiej.

              Wolontariuszom dziękujemy za ogromne zaangażowanie i działalność na rzecz społeczności lokalnej!

            • Zawody Strzeleckie Klas Mundurowych Województwa Mazowieckiego organizowane przez Komendę Wojewódzką Policji w Radomiu

            • Uczniowie Zespółu Szkół Nr 1 z Sokołowa Podlaskiego znowu wracają z medalami. Współzawodnictwo odbywało się w kategoriach drużynowych dziewcząt i chłopców. W konkurencji karabin pneumatyczny i pistolet pneumatyczny dziewczęta zdobyły II miejsce a chłopcy III. Najbliższe zawody młodzieżowe odbędą się w czerwcu:
              1.Puchar Starosty Sokołowskiego Klas Mundurowych.
              2.Powiatowe Zawody Szkół Ponadpodstawowych o puchar Starosty Sokołowskiego.
              3.Powiatowe Zawody Strzeleckie Szkół Podstawowych o Puchar Burmistrza Miasta Sokołów Podlaski.

            • TECHNIK LOGISTYK Z WIZYTĄ W JEDNOSTCE WOJSKOWEJ W SIEDLCACH

            • W dniu 16 maja 2019r. uczniowie klasy pierwszej Technikum Logistycznego uczestniczyli w zajęciach zorganizowanej na bazie obiektów szkoleniowych 53. Batalionu Lekkiej Piechoty w Siedlcach. W ramach zajęć uczniowie odbywali szkolenia z zakresu rozpoznania wojskowego i terenoznawstwa. Wydzieleni instruktorzy ze specjalistycznym sprzętem rozpoznawczym zapoznali uczniów z taktyką wojskową, z maskowaniem w terenie, pierwszą pomocą oraz wyposażeniem żołnierza lekkiej piechoty.
              Opiekunowie wyjazdu: Marta Stelmach, Izabela Malinowska i Joanna Podgórska

            • WYKŁAD HISTORYCZNY – KONSTYTUCJA 3 MAJA

            • 14 maja 2019 roku gościliśmy w Zespole Szkół Nr1  dr Rafała Roguskiego, pracownika Instytutu Historii i Stosunków Międzynarodowych Uniwersytetu Przyrodniczo – Humanistycznego w Siedlcach. Zaproszony gość w interesującej  prelekcji przybliżył  naszej młodzieży okoliczności uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Konstytucja 3 maja, oficjalnie Ustawa rządowa była pierwszą w Europie, drugą w świecie (po Konstytucji Stanów Zjednoczonych) ustawą zasadniczą, uchwaloną  3 maja 1791 roku przez Sejm Czteroletni.
              Serdeczne podziękowania i wyrazy uznania składamy dr Rafałowi Roguskiemu.
              Spotkanie zorganizowała p. Iwona Piętka

            • Odszedł nasz serdeczny kolega Tadeusz

            • Z głębokim żalem zawiadamiamy, że 3 maja w wieku 67 lat odszedł Tadeusz Banasiuk. Nasz serdeczny kolega, wspaniały nauczyciel, wieloletni pracownik Zespołu Szkół Nr 1 im. K. K. Baczyńskiego w Sokołowie Podlaskim. Msza żałobna odbędzie się w Kościele Konkatedralnym 7 maja o godz. 13.30. Dyrekcja, nauczyciele, pracownicy administracji i obsługi oraz uczniowie.

            • 228. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja

            • W dniu 3 maja 2019 r. Poczet Sztandarowy Zespołu Szkół Nr 1 i Poczet Sztandarowy Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej - Koło Sokołów Podlaski oraz przedstawiciele klas mundurowych uczestniczyli w uroczystych obchodach 228 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Była ona drugą na świecie i pierwszą w Europie ustawą regulującą organizację władz państwowych, prawa i obowiązki obywateli.
              Uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą w intencji Ojczyzny w Konkatedrze Niepokalanego Serca NMP w Sokołowie Podlaskim. Po nabożeństwie uczestnicy przemaszerowali ulicami miasta odwiedzając Miejsca Pamięci Narodowej. 
              Wicedyrektor Zespołu Szkół Nr 1 pan Piotr Adamczuk  wraz z delegacją młodzieży uroczyście złożył kwiaty pod Pomnikiem Czynu Niepodległościowego.
              Opiekun Samorządu Uczniowskiego Iwona Piętka 

            • Podstępne WZW oraz czerniak

            • Dnia 29 kwietnia w naszej szkole odbyła się prelekcja dotycząca chorób wywoływanych przez wirusa zapalenia wątroby typu B i C w ramach akcji promocyjnej - „Podstępne WZW”. Działania profilaktyczne poszerzono o informacje dotyczące nowotworu złośliwego skóry – czerniaka pod hasłem „Znamię? Znam je?” W działaniach tych brali udział uczniowie klas II. 
              Pogadankę na te tematy połączoną z pokazem multimedialnym wygłosiła pielęgniarka szkolna Pani Agata Jakubik pod kierunkiem psychologa szkolnego Pani Patrycji Wierzbickiej - Kucharek, pedagoga szkolnego Pani Ewy Dobrzyckiej oraz Pani Mirosławy Przyborowskiej

            • ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO KLAS MATURALNYCH 2018/2019

            • 26.04.2019r. był dniem wyjątkowym dla naszej społeczności szkolnej. Był to dzień pożegnania klas maturalnych. Uroczystość rozpoczęła się o godz. 12.00.  powitaniem zaproszonych gości - Wicestarostę Sokołowskiego pana Ryszarda Domańskiego, Dyrekcję Szkoły: panią Dyrektor Małgorzatę Baranowską, Wicedyrektorów: panią Beatę Pękałę, panią Renatę Romańczuk oraz pana Piotra Adamczuka, Kierownika kształcenia praktycznego panią Agnieszkę Makowiecką, wychowawców klas maturalnych: pana Rusłana Mielniczuka, panią Agnieszkę Makowiecką, panią Justynę Maćkowiak, pana Mariusza Kurowskiego oraz panią Annę Czarnocką, Grono Pedagogiczne, Przewodniczącą Rady Rodziców panią Małgorzatę Nowak oraz uczniów Zespołu Szkół Nr 1 im. K. K. Baczyńskiego w Sokołowie Podlaskim. Następnie Wicestarosta Sokołowski pan Ryszard Domański w imieniu Starosty Sokołowskiej pani Elżbiety Sadowskiej odniósł się do planów na przyszłość tegorocznych maturzystów. Uroczystość była okazją do wręczenia uczniom  nagród, wyróżnień oraz podziękowań za trzy lub cztery lata nauki i sukcesy w różnych dziedzinach. Po ślubowaniu przedstawicieli klas maturalnych pani Dyrektor Małgorzata Baranowska w sposób szczególnie uroczysty pożegnała tegorocznych absolwentów, po czym pan Jacek Jackowski odczytał list okolicznościowy wystosowany przez Senatora Rzeczpospolitej Polskiej pana Waldemara Kraskę. Przewodnicząca Rady Rodziców pani Małgorzata Nowak podziękowała za wychowanie i  przygotowanie młodzieży do egzaminu maturalnego. W imieniu tegorocznych maturzystów głos zabrała Ewa Chendoszko wspominając swoje początki, dziękując za chwile wsparcia oraz mobilizację do tego, aby wyznaczać sobie nowe cele. Przedstawicielka klas przedmaturalnych Maja Pawluk oraz przedstawicielka Samorządu Uczniowskiego Karolina Wojtczuk życzyły absolwentom szczęścia na egzaminie maturalnym i w dalszym życiu. Drobne upominki przekazane na ręce gospodarzy klas żegnających się ze społecznością szkolną były miłym dopełnieniem całej uroczystości. Na zakończenie wystąpił szkolny zespół Szara Band pod kierunkiem pana Bogusława Kwiatkowskiego.

            • SZARA POMAGA

            • Po raz kolejny społeczność szkolna Zespołu Szkół Nr 1 im. K. K. Baczyńskiego  w Sokołowie Podlaskim stanęła na wysokości zadania i ruszyła z pomocą 18 dniowemu dziecku. Maluszek nazywa się Marcel Iszczek, obecnie w stanie krytycznym przebywa w Górnośląskim Centrum Zdrowia Dziecka im. Św. Jana Pawła II Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny Nr 6 Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach i potrzebuje krwi. Akcję krwiodawstwa zorganizowali nauczyciele i uczniowie ZS Nr 1 pod kierunkiem pana Mieczysława Bogaja, a przeprowadziło ją Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z Warszawy. W akcji wzięło udział 75 osób, krew oddało 48 osób, pobrano 20,2 litra krwi. Z Zespołu Szkół Nr 1 krew oddało 30 osób, z I LO 7 osób i z rejonu miasta 8 osób. Składamy wyrazy uznania i szacunku Honorowym Dawcom Krwi, a także wszystkim osobom, które wyraziły gotowość oddania krwi, ale z przyczyn obiektywnych nie mogły aktywnie uczestniczyć w akcji.

            • „MYŚLĘ, SEGREGUJĘ, ODZYSKUJĘ”

            • SZANOWNI NAUCZYCIELE, DRODZY UCZNIOWIE ORAZ RODZICE.

              W nawiązaniu do międzynarodowej kampanii  ekologicznej Dzień Ziemi 2019   zapraszamy do uczestnictwa w kolejnej szkolnej akcji, dzięki której włączymy się  w oczyszczanie naszej planety i pomożemy środowisku naturalnemu.

              26 kwietnia (piątek) w świetlicy szkolnej w godz. 10- 11.30 zbieramy surowce wtórne i odpady niebezpieczne  - zużyte baterie, nakrętki plastikowe, a także stare  i uszkodzone telefony komórkowe.

              Ekologiczna postawa zostanie wynagrodzona – wymienisz baterie na kwiaty!

              Celem Dnia Ziemi jest uświadomienie problemów związanych ze zmianami klimatu, przeludnieniem, wymieraniem gatunków czy brakiem wody. Wiemy, że baterie czy zużyte, uszkodzone telefony komórkowe zawierają metale ciężkie takie jak np. ołów oraz kadm i są znacznym zagrożeniem dla naszego środowiska naturalnego, szczególnie wody i gleby. Dlatego zacznijmy porządkowanie świata od własnego biurka i otoczenia. Mamy nadzieję i wierzymy, że ta wspólna  akcja  przyczyni się do ugruntowania postaw i nawyków ekologicznych w naszej szkole.

              PAMIĘTAJ BĄDŹ EKO!

              Organizatorzy akcji:

              M. Przyborowska, A. Jankowska

            • II mobilność w ramach projektu „Europejskie praktyki dla ZS nr 1 w Sokołowie Podlaskim”

            • Między 18 a 29 marca, 45 uczniów naszej szkoły pod opieką 5 nauczycieli przebywało w Grecji, na terenie Riwiery Olimpijskiej, gdzie realizowali program praktyk stworzony wraz z naszym greckim partnerem, instytucją Georgikes Ekmetaleuseis & Training Services. Podczas dwutygodniowego pobytu, młodzież poza pracą, miała także okazje zwiedzać Grecję i poznawać jej kulturę i tradycję, w ramach różnych wycieczek czy wieczora greckiego. 

              II mobilność była dedykowana dla 22 uczniów z zawodu Technik Informatyk, 10 z zawodu Technik Ekonomista, 7 z zawodu Technik Hotelarstwa oraz 6 z zawodu Kucharz. Odbywali oni swoje praktyki w uznanych greckich przedsiębiorstwach działających w danych sektorach. W procesie tym wspierani byli przez greckich mentorów oraz nauczycieli z ramienia naszej szkoły. Program praktyk obejmował 80 godzin pracy, w ramach której młodzież wykonywała zlecone obowiązki i zadania indywidualnie lub w grupach. Początkowo jednak przechodzili odpowiednie szkolenie czy instruktaż, a w czasie pracy byli pod stałą obserwacją. W razie potrzeby, mentorzy lub nauczyciele służyli pomocą, w związku z czym stworzone zostało przyjazne środowisko do rozwoju osobistego czy zawodowego. Uczestnicy projektu mieli okazję zdobyć cenne doświadczenie zawodowe, nową wiedzę, a także praktyczne umiejętności. 

              Nie sama pracą żyje człowiek, dlatego też czas wolny również w trakcie pobytu był przewidziany. Jednak, aby młodzież się nie nudziła, czas ten został dosyć mocno wypełniony ciekawymi animacjami oraz wycieczkami, w tak atrakcyjne miejsce jak Thessaloniki, zespół klasztorny Meteory, wyspa Trikerri czy wioska San Pantaleimon, znajdująca się na zboczach masywu Olimpu, który nie jest jedną górą, jak często uważa się w Polsce. Dodatkowo młodzież miała okazje uczestniczyć w wieczorze greckim, w trakcie którego zaprezentowano typowe tańce, śpiewy i zabawy. Wszystko to pozwoliło młodzieży na zapoznanie się z prawdziwą Grecją, jej historią, kultura i tradycjami. 

              Pierwszy projekt mobilnościowy realizowany przez naszą szkołę powoli dobiega końca. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z pobytu młodzieży w Grecji. Natomiast już teraz możemy powiedzieć, że złożyliśmy aplikację projektową, i do Grecji chcemy wyjechać również w roku szkolnym 2019/2020. Na razie jednak aby nie zapeszać, nie będziemy opowiadać 
              o szczegółach. 
               

            • Zawody Strzeleckie - Liga ‘’SOKOŁA”

            • W dniach 31 marca i 4 kwietnia na strzelnicy Klubu Strzelectwa Sportowego „Sokół” przy ul. Lipowej w Sokołowie Podlaskim odbyły się II Otwarte Zawody Strzeleckie- Liga „SOKOŁA” 2019.
              Zawody cieszyły się bardzo dużą popularnością. Startowało w nich 95 zawodników, z czego dużą grupę bo aż 41 osób, stanowiła młodzież klas mundurowych Zespołu Szkół Nr 1 w Sokołowie Podlaskim. Uczniowie podnoszą swoje umiejętności strzeleckie na strzelnicy pneumatycznej Zespołu Szkół Nr 1 podczas zajęć praktycznych w klasach mundurowych oraz podczas treningów strzeleckich na strzelnicy Klubu „SOKÓŁ”. Młodzi zawodnicy nie ustępują umiejętnościami swoim starszym kolegom zajmując najwyższe lokaty w różnych konkurencjach strzeleckich. 
              Najlepsi zawodnicy w poszczególnych konkurencjach:
              PISTOLET CENTRALNEGO ZAPŁONU
              1 GRZĘDA DARIUSZ KSS "Feniks" 
              3 WYSZOMIERSKI MARCIN ZS Nr 1 w Sokołowie Podl.
              4 GROCHOWSKI PAWEŁ KSS "Sokół" 
              5 KOŻUCHOWSKI WOJCIECH KSS "Sokół" 
              5 KOSIERADZKI JAN KSS "Sokół"

              PISTOLET SPORTOWY
              1 ROSOCHA PAWEŁ KSS ZS Nr 1 w Sokołowie Podl.
              2 GAWŁOWSKI PIOTR KSS "Sokół" 
              3 PAWLUK MAGDALENA KSS "Sokół" 
              4 GROMKOWSKI MAREK KSS "Sokół" 
              5 SKORUPKA WIESŁAW KSS "Sokół" 

              KARABIN PNEUMATYCZNY
              1 KOSIERADZKI JAN KSS "Sokół" 
              2 SKORUPKA WIESŁAW KSS "Sokół" 
              3 LUTY OSKAR KSS "Sokół" 
              4 BIELIŃSKI JAROSŁAW KSS "Sokół" 
              5 KOSOWSKI WALDEMAR KSS "Sokół" 
              5 PAWLUK MAGDALENA KSS "Sokół" 

              STRZELBA PRAKTYCZNA
              1 KOŻUCHOWSKI WOJCIECH KSS "Sokół" 
              2 JURCZAK MATEUSZ ZS Nr 1 w Sokołowie Podl.
              3 LESZCZAK ARTUR ZS Nr 1 w Sokołowie Podl.
              4 KOZŁOWSKI PAWEŁ KSS "Sokół" 
              5 KUR PRZEMYSŁAW ZS Nr 1 w Sokołowie Podl.
              5 ADAMCZUK MATEUSZ ZS Nr 1 w Sokołowie Podl.

              Na zawodach Ligi „SOKOŁA” z pośród czterech edycji zawodów punktowane są trzy najlepsze starty w poszczególnych konkurencjach, z których spośród 350 zawodników, na koniec roku powstaje ranking najlepszych strzelców.
              Zawody prowadzili sędziowie strzelectwa sportowego: 
              Adamczuk Piotr, Elbich Adam, Pomarański Daniel, Gawłowski Edward, Osipiak Józef, Skóra Patry, Anulewicz Robert, Bogaj Mieczysław.

              Piotr Adamczuk
               

            • Wiosenne akcje Wolontariatu ZS NR1

            • 4-5 kwietnia2019 -  Przedszkoliada -  pływalnia OSiR
              5-6 kwietnia 2019 - IV Turniej piłki siatkowej o Puchar Przewodniczącego Rady Powiatu Sokołowskiego – hala ZS Nr1
              Wolontariuszom dziękujemy za zaangażowanie, pomoc i poświęcony czas. Zawsze można na Was liczyć! Dziękujemy!

            • Sukces uczniów ZS Nr 1 w zawodach strzeleckich

            • 15 kwietnia 2019 r. drużyna chłopców i dziewcząt z Zespołu Szkół Nr 1 im. K. K. Baczyńskiego w Sokołowie Podlaskim wzięła udział w wojewódzkich eliminacjach zawodów,, O Srebrne Muszkiety’’ z karabinka sportowego. Zawody odbyły się na strzelnicy Klubu Strzeleckiego DRAGON w Siedlcach.  Zawodnicy rywalizowali w kategorii drużynowej i indywidualnej. Drużyna chłopców z Szarej w składzie: Przemysław Kucharek, Marcin Wyszomirski i Krystian Tarkowski zajęła pierwsze miejsce i będzie reprezentowała rejon siedlecki  w zawodach  wojewódzkich. Dziewczęta: Sylwia Górska, Wiktoria Ignaciuk i Karolina Solczak zajęły trzecie miejsce w klasyfikacji drużynowej. W rywalizacji indywidualnej chłopców  Przemysław Kucharek zajął pierwsze  miejsce, a  Marcin Wyszomirski drugie miejsce.  Dyplomy, medale i puchary wręczył zwycięzcom Adam Skup Dyrektor Delegatury w Siedlcach Kuratorium Oświaty w Warszawie. Opiekunem zawodników z ZS Nr 1 w Sokołowie Podl. jest Mieczysław Bogaj.

            • OGÓLNOPOLSKI KONKURS HISTORYCZNY

            • 10 kwietnia 2018roku w sali koncertowej Wydziału Humanistycznego UPH nastapiło  roztrzygnięcie VI Ogólnopolskiego konkursu historycznego " Walka Polaków o niepodległość w latach 1939 – 1945. Refleksje młodego pokolenia w 80-tą rocznicę wybuchu wojny i 75-tą rocznicę bitwy o Monte Cassino“, zorganizowanego przez Instytut Historii i Stosunków Miedzynarodowych oraz Studenckie Koło Naukowe Historyków UPH im. gen. Andersa. Wykład okolicznościowy pt. "Czy walczyć można tylko z karabinem?" wygłosił dr Janusz Kłapeć z IPN Oddział w Lublinie.
              W tegorocznym konkursie wśród uczestników , których prace zakwalifikowały się do oceny finałowej wyróżnienie otrzymał  Krzysztof Kwiecień – uczeń  Zespołu Szkół Nr1 im. K. K. Baczyńskiego w Sokołowie Podlaskim, opiekun Iwona Piętka.

              Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

            • Udział w V Ogólnopolskiej Konferencji EKOLOGISTYKA, LOGISTYKA, TRANSPORT

            • Trzech uczniów technikum spedycyjnego Zespołu Szkół nr 1 uczestniczyło w V Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej „Ekologia, logistyka, transport” organizowanej przez Koło Naukowe Logistyków i Katedrę Logistyki Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach. 
              Dla uczniów oraz nauczycieli przedmiotów logistyczno-spedycyjnych, konferencja ta była szczególna. Szkolni spedytorzy uczestniczyli w niej jako prelegenci na jednej z sesji panelowej zatytułowanej „Innowacyjność w procesach logistycznych”. 
              Kamil Skibniewski, Kamil Rozbicki i Patryk Pułym zaprezentowali referat „Robotyzacja w logistyce – szanse i zagrożenia”. Temat poruszony przez uczniów oraz sposób jego prezentacji był na takim samym, wysokim poziomie jak wystąpienia studentów uczelni wyższych z całej Polski biorących udział w konferencji, co znalazło uznanie w oczach prowadzącej panel mgr Oli Bareja-Wawryszuk.

            • Goście ze Szkoły Podstawowej nr 2 na lekcji z bezpieczeństwa w naszej szkole.

            • Po raz pierwszy Zespół Szkół Nr 1 zaprosił uczniów szkoły podstawowej w celu zaprezentowania innowacyjnych zajęć z bezpieczeństwa i samoobrony. Przed zajęciami prowadzonymi przez wicedyrektora pana Piotra Adamczuka, instruktora samoobrony w KPP w Sokołowie Podlaskim, mali goście zwiedzili część kompleksu sportowego. W jednej z salek gimnastycznych dzieci mogły obejrzeć, jak uczniowie klas mundurowych uczą się różnych technik samoobrony. Dodatkowo, specjalnie na tę okazję, został zaproszony przedstawiciel Komendy Powiatowej Policji pan Sławomir Tomaszewski, który wykorzystując znaną bajkę o Czerwonym Kapturku, uczulił dzieci na niebezpieczeństwa związane z kontaktem z nieznajomymi. Pomysł zajęć profilaktycznych dla najmłodszych odbiorców będzie kontynuowany.

            • 8 kwietnia 2019 "Dzień Historyczny"

            • Porządek dnia:

              1. Poniedziałek 8 kwietnia 2019 r.  jest zwykłym dniem pracy dla społeczności szkolnej ZS Nr 1.
              2. Zajęcia zaczynają się od godz. 8.00 dla wszystkich klas.
              3. 8.30 wyjście do  Sokołowskiego Ośrodka Kultury na projekcję filmu „Kurier”. (Film skupia się na Janie Nowaku-Jeziorańskim, kurierze Armii Krajowej. Dzieło nie jest utrzymane w typowo biograficznej konwencji, ale przygodowo-sensacyjnej, staje się więc historią szpiegowską).
              4. Po zakończeniu seansu filmowego społeczność szkolna wraca na zajęcia, aby wziąć udział w uroczystości upamiętniającej Annę Walentynowicz.
              5. Od godz.12. 00  w Hali Sportowej odbywać się będzie turniej międzyklasowy.
            • POKAZY RATOWNICTWA DLA UCZNIÓW SZKOŁY PODSTAWOWEJ

            • W dniu 29 marca 2019 r. grupa 15 uczniów ZS NR 1 z klas Liceum Ogólnokształcącego o profilu ratownictwa medycznego pod opieką p. Mieczysława Bogaja wzięła udział w pokazie ratownictwa dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 w Sokołowie Podlaskim dla ok. 50 uczniów klas IV i VII. Pokaz ratownictwa wraz z ćwiczeniami praktycznymi dotyczył:

              - resuscytacji krążeniowo – oddechowej

              - zastosowania AED (defibrylatora)

              - epilepsji

              Wzywania pomocy

              - omdleń

              - utraty przytomności.

              Uczniowie w każdej grupie.

              Uczniowie mieli możliwość usłyszenia podstawowych wiadomości na dane tematy, a także w sposób praktyczny spróbować swoich umiejętności w zakresie udzielania pierwszej pomocy.

            • Niebezpieczne pułapki uzależnień behawioralnych

            • W związku z rosnącą tendencją korzystania przez młodzież z internetu i poświęcania wolnego czasu na gry komputerowe zorganizowano w szkole warsztaty dotyczące uzależnień behawioralnych prowadzone przez pedagoga z Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej Panią Beatę Rybińską.

            • TRANSPLANTACJA DAREM ŻYCIA

            • 29 marca 2019 r. w Sokołowskim Ośrodku Kultury odbyła się konferencja poświęcona problematyce transplantologii „Transplantacja darem życia”. Spotkanie zostało zorganizowane przez Wojewódzki Urząd Marszałkowski i Zespół Szkół Nr 1 w Sokołowie Podlaskim. Uczniowie i wszystkie zgromadzone osoby mogły poszerzyć wiedzę dotyczącą transplantologii w Polsce i wysłuchać doświadczeń osób żyjących po przeszczepach.
              Konferencję rozpoczęła Dyrektor Zespołu Szkól Nr 1 pani Małgorzata Baranowska. W konferencji uczestniczyli: Przewodniczący Rady Powiatu Sokołowskiego p. Jacek Odziemczyk, kierownik Wydziału Oświaty Starostwa Powiatowego p. Joanna Urbankowska, Dyrektor Szpitala Powiatowego w Sokołowie Podlaskim p. Maria Sikorska wraz z pracownikami, pracownicy Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej, dyrektorzy szkół, nauczyciele i przedstawiciele młodzieży ze szkół ponadpodstawowych z terenu powiatu sokołowskiego.
              W trakcie konferencji Anna Korcala - Wichary z Centrum Organizacyjno-Koordynacyjnego 
              ds. Transplantacji „Poltransplant” zaprezentowała obszary medycyny transplantacyjnej i jej stan w Polsce oraz omówiła temat przeszczepiania komórek krwiotwórczych. Problematykę pobierania nerki od żywego dawcy oraz przeszczepiania narządowego omówił dr hab. Tomasz Jakimowicz z Katedry i Kliniki Ogólnej, Naczyniowej i Transplantacyjnej Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. 
              W konferencji udział wzięli także Eugeniusz Karmiłowicz z Polskiego Stowarzyszenia Sportu po Transplantacji i Przemysław Busz ze Stowarzyszenia Transplantacji Serca im. Profesora Zbigniewa Religi, którzy mówili o doświadczeniach osób żyjących z przeszczepem. W spotkaniu uczestniczyli pracownicy z Zakładu Transfuzjologii Klinicznej Wojskowego Instytutu Medycznego, którzy prowadzili równocześnie rejestrację potencjalnych dawców szpiku. 
              Potencjalnymi dawcami szpiku mogą zostać zdrowi dorośli, którzy po okazaniu dowodu 
              i wypełnieniu ankiety oddadzą próbki krwi do zbadania. Cała procedura rejestracji trwa około 30 minut. Na konferencji można było zaopatrzyć się w oświadczenie woli. Każda osoba dorosła podpisująca ten dokument, wyrażając zgodę na pobranie po śmierci swoich tkanek i narządów do przeszczepienia daje dowód świadomej chęci ratowania życia i przywracania zdrowia chorym ludziom. Własnoręczne podpisanie oświadczenia ułatwia bliskim osoby zmarłej oraz lekarzom uszanowanie wyrażonej woli. Szczególnie ważne jest, aby w ślad za podpisaniem oświadczenia woli powiadomić najbliższych o swojej decyzji.
              Konferencja służy rozpowszechnianiu idei transplantacji narządów i tkanek. Spotkanie było zorganizowane w ramach programu „Partnerstwo dla Transplantacji w województwie mazowieckim”. Program realizowany jest z inicjatywy Wojewody Mazowieckiego.
              Konferencję zorganizowały panie: Agnieszka Bocian, Milena Nowaszewska, Marta Stelmach oraz uczniowie klasy III F: Ewelina Iwańska, Karolina Krasnodębska, Paulina Łopacka, Katarzyna Pogorzelska, Mateusz Jurczak i Przemysław Kur.

            • I tura Turnieju Warcabowego rozegrana!

            • W przyszłym tygodniu ćwierćfinał Turnieju rozegrany będzie następująco:

              • Ząbek Patryk- Klukowski Tomasz (w poniedziałek na 7 godz. lekcyjnej)
              • Roguski Jakub- Osuch Marcin (we wtorek na 6 godz. lekcyjnej)
              • Mularzuk Patryk- Kuchta Hubert (w poniedziałek na 7 godz. lekcyjnej)
              • Grzeszczuka Jakub- Gorczyca Tomasz (w poniedziałek na 4 godz. lekcyjnej)
              • Toczyski Daniel- Krasnodębska Monika (w poniedziałek na 7 godz. lekcyjnej)
              • Skibniewski Kamil- Długołęcki Rafał (piątek 29.03.)

              Życzymy powodzenia!

            • POMAGAMY UCZNIOM ZAPLANOWAĆ PRZYSZŁOŚĆ

            • Co roku uczniowie kończący szkołę, zarówno absolwenci klas zawodowych, techników oraz liceum ogólnokształcącego o profilach ogólnych i mundurowych myślą o kontynuacji nauki na uczelniach wyższych lub o podjęciu pracy w różnych zawodach. Aby ułatwić im podjęcie tej trudnej decyzji w Zespole Szkół Nr 1 im. K. K. Baczyńskiego w Sokołowie Podlaskim organizowane są różne przedsięwzięcia i spotkania. Od 10 lat organizowane są Sokołowskie Targi Pracy, Edukacji i Kariery SZARADA, na których swoje oferty przedstawiają uczelnie wyższe, szkoły policealne, pracodawcy oraz ośrodki szkoleniowe. Na bieżąco doradcy zawodowi zatrudnieni w naszej szkole prowadzą indywidualne spotkania z młodzieżą. Organizujemy spotkania przygotowujące uczniów szkół podstawowych i gimnazjów do wyboru ścieżki zawodowej w ramach programu „Wspólne horyzonty”.
              26 marca odbyło się spotkanie przedstawicieli Wojskowej Komendy Uzupełnień w Siedlcach i Komendy Powiatowej Policji w Sokołowie Podlaskim z uczniami kończącymi naukę w ZS Nr1. Uczniowie uzyskali szereg cennych wskazówek i informacji na temat  nauki na wojskowych i policyjnych uczelniach wyższych oraz szkołach podoficerskich. Dużo uwagi poświęcono również procedurom przyjęcia do pracy w Policji i Wojsku oraz specyfice pracy w tych zawodach. Uczniowie poza typowymi pytaniami o ww. zagadnienia  interesowali się między innymi zarobkami na poszczególnych szczeblach kariery (od stypendium w czasie studiów  po zarobki oficerów). W spotkaniu brała udział absolwentka pierwszej w naszej szkole klasy policyjno-strażackiej funkcjonariuszka KP Policji w Sokołowie Podlaskim Aleksandra Borowska. W ubiegłym roku szkolnym aż 8 absolwentów ZS Nr1 przeszło kwalifikacje i podjęło pracę w Policji Na zakończenie spotkania wicedyrektor Piotr Adamczuk poinformował uczniów, że wszyscy zainteresowani nauką na ww. uczelniach oraz pracą w policji i wojsku mogą zwracać się bezpośrednio do niego z pytaniami.

            • Podziękowania od Dowództwa Wojsk Obrony Terytorialnej

            • Uczniowie Zespołu Szkół Nr1 im. K K. Baczyńskiego w Sokołowie Podlaskim ukończyli szkolenie podlstawowe i złożyli przysięgę wojskową, stając się żołnierzami Wojska Polskiego pełniącymi terytorialną służbę wojskową. Zostanie to ujęte na świadectwie szkolnym, w zakresie szczególnych osiągnięć ucznia oraz ułatwi im to podjęcie pracy w zawodowej służbie wojskowej.

            • Udany występ tenisistek stołowych z ,,Szarej’’ w rozgrywkach regionalnych

            • W dniu 5 marca 2019  roku w hali sportowej przy Zespole Szkół Nr 1 w Sokołowie Podlaskim  odbyły się Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w tenisie stołowym.

              Do rywalizacji przystąpiło 12 zespołów dziewcząt i chłopców. Wśród dziewcząt minimalnie lepsze okazały się tenisistki z I LO, wygrywając w finale z dziewczętami  z ZS Nr 1. Naszym tenisistkom przypadł tytuł wicemistrzyń powiatu, co  jest dużym sukcesem.

              Nasze tenisistki występowały w składzie: Angelika Frączak i Katarzyna Dudek .2 zespół dziewcząt :Weronika Jurek i Ewa Kamińska zajął IV miejsce. W kategorii chłopców, Kacper Wilk , Eryk Wojtkowski, rez. Jan Kozaczuk zajęli III miejsce w powiecie. Drugi zespół chłopców reprezentowali Marcin Osuch ,Konrad Kierylak, rez .Patryk Mularzuk zajmując V miejsce. Opiekunem zespołów dziewcząt i chłopców jest Bogusław Kwiatkowski.

              Sędziami  zawodów byli Elżbieta Markowicz-Wcisłak oraz  Bogusław Kwiatkowski, a organizatorem turnieju Powiatowy Szkolny Związek Sportowy  w Sokołowie Podlaskim.

              Pamiątkowe medale i dyplomy wręczyła zwycięzcom  z-ca Dyrektora  ZS Nr 1  p. Renata Romańczuk.

              Drużyna dziewcząt reprezentowała szkołę  i powiat w rozgrywkach regionalnych w Siedlcach, które odbyły się 27 marca 2019 r. Po zaciętych pojedynkach nasze dziewczęta ostatecznie zajęły 4 miejsce. Naszym sportowcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

            • Dopalacze i inne środki psychoaktywne

            • Dzięki współpracy naszej szkoły z Komendą Powiatową Policji w Sokołowie Podlaskim, uczniowie wzięli udział w zajęciach poświęconych tematyce dopalaczy i innych substancji psychoaktywnych.

            • SUKCES NASZYCH UCZNIÓW W KONKURSIE LOGISTYCZNYM

            • W piątek 22 marca 2019 r w Centrum Nowoczesnych Technologii Informatycznych w Katowicach odbył się finał VIII edycji Konkursu Liga Młodych Logistyków organizowany przez Naukowe Koło Logistyki DIALOG działające przy Katedrze Logistyki Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach.

              Nasi uczniowie z klasy IV s kształcący się w zawodzie technik spedytor – Kamil Rozbicki, Kamil Skibniewski i Patryk Pułym, przeszli długą drogę do osiągnięcia sukcesu, tj. znaleźli się w pierwszej dziesiątce wśród najlepszych logistyków w Polsce. W ogólnopolskiej rywalizacji wzięło udział 167 trzyosobowych zespołów, czyli łącznie 501 uczestników.

              „Liga Młodych Logistyków” wyróżnia się bardzo wysokim poziomem wiedzy z zakresu logistyki. Pierwszy etap konkursu odbył się w grudniu w szkole. Zadaniem uczestników było rozwiązanie testu w formie online na komputerach. Walka była zacięta, gdyż do finału trafia jedynie 10 zwycięskich zespołów. Finałowe zadanie polegało na rozwiązaniu testu oraz na opracowaniu prezentacji multimedialnej i projektu dotyczącego zagadnienia „Robotyzacja a logistyka”.

              Uczniowie Zespołu Szkół Nr 1 przygotowali projekt „W pełni zautomatyzowane stacje przeładunkowe”. Z dumą można stwierdzić, iż nasi uczniowie przygotowali to zadanie perfekcyjnie. Opracowali bowiem projekt w formie prezentacji multimedialnej Power Point. Podczas finałowego spotkania, młodzi logistycy musieli przezwyciężyć tremę, która często utrudnia koncentrację i możliwości działania, ponieważ opracowany projekt trzeba było zaprezentować przed audytorium złożonym z Jury – jako potencjalnego inwestora a także publicznością zgromadzoną na sali, czyli zaproszonymi nauczycielami akademickimi oraz członkami i opiekunami pozostałych zespołów biorących udział w finale. Podczas wystąpień członkowie Jury, jak i publiczność mieli prawo do zadawania pytań. Ocenie podlegały: kreatywność pomysłów, realność wdrożenia nowego produktu, dokładność opracowania tematu, forma prezentacji, zaangażowanie członków zespołu. 

              Finaliści tej niełatwej konkurencji w dziedzinie jaką jest logistyka, z pewnością w przyszłości staną się doskonałymi pracownikami i liderami branży, a sukcesy tych uczniów ogromnie cieszą i są powodem do dumy dla naszej szkoły i dla naszego powiatu. Szczególne podziękowania kierujemy do Dyrekcji Szkoły, opiekuna – p. Marty Stelmach oraz innych nauczycieli spedycyjno - logistycznych przedmiotów zawodowych, a także wszystkich osób, które w jakikolwiek sposób wsparły tę trudną drogę do sukcesu. Zwycięzcom gratulujemy sukcesu i życzymy dalszego tak znakomitego rozwijania swoich pasji oraz osiągania najwyższych wyników w nauce i innych konkursowych rywalizacjach.

            • I tura turnieju warcabowego już jutro!

            • Wszystkich, którzy zapisali się na turniej warcabowy prosimy o zgłaszanie się do świetlicy w celu rozegrania I tury turnieju. Nie stawienie się do godz. 11.00 w piątek 29 marca będzie jednoznaczne z przegraną walkowerem. Zapraszamy!

            • Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”

            • W dniu 21 marca 2019 roku w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży pożarnej odbyły się eliminacje powiatowe 41. Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”. Współorganizatorami konkursu byli: powiat Sokołowski, Komenda Powiatowa PSP oraz Oddział Powiatowy Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Sokołowie Podlaskim.

              W tym roku wzięło udział łącznie 63 uczniów z 8 gmin naszego powiatu reprezentujących 23 placówki oświatowe. Młodzież rywalizowała w trzech grupach wiekowych. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klas mundurowych o profilu strażackim, którzy w tym kierunku rozwijają swoje zainteresowania i pasje.

              W III grupie wiekowej III miejsce zajął Daniel Strus – kl. II a, a IV miejsce – Jakub Strzała z klasy 3 a.

              Najlepsi zawodnicy otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe.

            • V Edycja Konkursu Ogólnopolskiego z Języka Polskiego

            • ,,Wspomnienie o Marku Edelmanie”

              26. marca grupa uczniów Zespołu Szkół Nr1 wzięła udział w  V Edycji Konkursu Ogólnopolskiego z Języka Polskiego   ,,Wspomnienie o Marku Edelmanie”. Celem konkursu było przypomnienie biografii Marka Edelmana, rozwijanie wyobraźni i wyzwalanie aktywności twórczej uczniów, pobudzanie uczniów do poszukiwania, porządkowania i przedstawiania informacji a także  stworzenie uczniom możliwości sprawdzenia swoich umiejętności.

              Marek Edelman urodził się w 1919 roku w Homlu. W czasie wojny był jednym z organizatorów Żydowskiej Organizacji Bojowej w warszawskim getcie. Po śmierci Anielewicza został dowódcą powstania w getcie. Półtora roku później walczył na barykadach powstania warszawskiego. Zawsze podkreślał, że powstanie Żydów było fragmentem walki obywateli Polski z hitlerowskim najeźdźcą.                                                      

              Po wojnie zamieszkał w Łodzi. Ukończył medycynę. Został lekarzem. Nigdy nie zaakceptował komunizmu, a władze PRL nigdy go nie rozpieszczały. Mimo to nigdy nie wyjechał z Polski. Powtarzał, że nikt nie będzie decydował za niego, gdzie i w jaki sposób ma żyć. Nie zrezygnował też z aktywności politycznej. Pomagał prześladowanym, podpisywał protesty przeciwko bezprawiu. Był współpracownikiem Komitetu Obrony Robotników, jednym z liderów „Solidarności". Internowany 13 grudnia 1981 roku, został wypuszczony po paru dniach więzienia po interwencji intelektualistów z Zachodu. Do 1989 roku uczestniczył w podziemnym ruchu solidarnościowym, brał też udział w obradach Okrągłego Stołu.

              Marek Edelman zawsze podkreślał, że wszyscy jesteśmy współodpowiedzialni za losy świata, dlatego nieustannie trzeba angażować się w sprawy trudne i niebezpieczne. Trzeba stawać po stronie tych, którzy są słabi i opuszczeni. Trzeba przeciwstawiać się złu w każdej postaci.

              „Pytacie, co jest najważniejsze w życiu? Najważniejsze jest samo życie. A gdy już jest życie, najważniejsza jest wolność" – mówił w jednym z wywiadów. Uważał, że współczesnej młodzieży trzeba mówić o tym, że liczy się przede wszystkim życie, że miłość ocala i pomaga przetrwać najgorsze chwile. Zmarł 2 października 2009 roku.

              Z pytaniami dotyczącymi życia i działalności Marka Edelmana zmagali się uczniowie:

              1. Gabriela Gołownicka- kl. I b
              2. Katarzyna Pietruszewska – kl. II b
              3. Milena Sieńczewska- II b
              4. Milena Kulikowska- II e
              5. Patrycja Teodorczuk- kl. II e
              6. Kinga Stokowska- II e
              7. Angelika Wierzbicka- kl. II e
              8. Aleksandra Demiańczuk- kl. II e
              9. Wiktoria Małkowska- kl. III e
              10. Weronika Biłda- kl. IV f
              11. Damian Buzuk- kl. IV f
              12. Radosław Piwko- kl. IV j
              13. Przemysław Adaśko- kl. IV j
              14. Maria Izdebska- kl. IV s
              15. Natalia Kursa- IV s

              Wyniki konkursu poznamy w maju. Powodzenia!

              Nauczyciele języka polskiego

            • I TURA ROZGRYWEK WARCABOWYCH

              • Skibniewski Kamil 4s- Ząbek Patryk 4s
              • Roguski Jakub 1b- Grzeszczuk Jakub 1b
              • Klukowski Tomasz 1j- Pułym Patryk 4s
              • Gorczyca Tomasz 1b- Osuch Marcin 4h
              • Kułak Kacper 1b- Wrzosek Mateusz 1b
              • Toczyski Daniel 4s- Mularzuk Patryk 1b
              • Długołęcki Rafał 2a- Chudzik Kamil 2b
              • Krasnodębska Monika 2b- Kuchta Hubert 1j

              GRAMY SYSTEMEM PUCHAROWYM.

            • ZAJĘCIA DLA LOGITYKÓW NA UNIWERSYTECIE W SIEDLCACH

            • 19 marca 2019 r. uczniowie klasy II i III kształcący się w zawodzie technik logistyk uczestniczyli w zajęciach zorganizowanych na Wydziale Nauk Ekonomicznych i Prawnych Uniwersytetu Przyrodniczo – Humanistycznego w Siedlcach.

              Uczniowie klas logistycznych uczestniczyli w następujących zajęciach:

              1. Kreatywne warsztaty „Techniki post produkcji filmowej stosowane w reklamie”
              2. Gra logistyczna „Optymalizacja zapasów w łańcuchu dostaw”
              3. Wykład „Czy wiesz jak jesteś manipulowany? Czyli o informacji we współczesnym świecie”

              Tego typu spotkania odbywają się w ramach współpracy Zespołu Szkół Nr 1 i Uniwersytetu Przyrodniczo – Humanistycznego w Siedlcach i są prowadzone przez wykładowców tej uczelni.

            • Lekcja historii w Sejmie RP

            • „ Historia jest po to, abyśmy rozumieli teraźniejszość”

              Tomasz Panfil
               

              20 marca 2019 roku młodzież z klasy I F  Technikum Nr 1 – technik logistyk wraz z nauczycielami: panią Mileną Nowaszewską, panem Andrzejem Brzezikiem i panem Bogusławem Kwiatkowskim,  uczestniczyła  w konferencji zorganizowanej w Sejmie RP, pt. „ Żołnierze wyklęci  - panorama zjawisk”. Uczniowie mieli okazję wysłuchać w Sali Kolumnowej Sejmu RP wybitnych, znanych prelegentów z całej Polski m.in. prof. Jana Żaryna (prowadzącego konferencję), prof. Zdzisława Krasnodębskiego (wiceprzewodniczącego Parlamentu Europejskiego ),  Jacka Pawłowicza ( dyrektora Muzeum Żołnierzy Wyklętych i Więźniów Politycznych PRL ), Jacka  Karczewskiego (dyrektora Muzeum Żołnierzy Wyklętych w Ostrołęce),  prof. Tomasza Panfila (wykładowcę historii najnowszej KUL). Wśród nich był nasz nauczyciel historii - pan Andrzej Brzezik, który w sposób niezwykle ciekawy wygłosił referat dotyczący sposobu ujęcia problemu „Żołnierzy Wyklętych” w podręcznikach do nauki  historii w szkole ponadgimnazjalnej. Wystąpienie zostało bardzo pozytywnie odebrane przez słuchaczy. Nasi uczniowie zostali też poproszeni przez organizatorów konferencji  o wypowiedź na temat, kim są dla nich  „niezłomni bohaterowie”?.

            • X Targi Pracy, Edukacji i Kariery „Szarada”

            • Za nami X edycja Sokołowskich Targów Pracy, Edukacji i Kariery „Szarada”. W tym roku mieliśmy przyjemność gościć ponad trzydziestu wystawców, wśród których były uczelnie wyższe, szkoły policealne, ośrodki szkoleń oraz firmy i instytucje. Targi są świetną okazją dla tegorocznych i przyszłych maturzystów do zaplanowania dalszej kariery zawodowej.

              Uroczyste otwarcie imprezy odbyło się o godzinie 10-tej, gości powitała Dyrektor Zespołu Szkół Nr 1 Pani Małgorzata Baranowska oraz Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Sokołowie Podlaskim Pani Elżbieta Błońska. Następnie głos zabrali: Starosta Sokołowski Pani Elżbieta Sadowska, która objęła imprezę patronatem honorowym, Przewodniczący Rady Powiatu Sokołowskiego Pan Jacek Odziemczyk i zastępca Burmistrza Sokołowa Podlaskiego Pan Krzysztof Dąbrowski. W otwarciu wzięli udział goście, Dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej Pani Marzenna Hardej, Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Węgrowie Pani Anna Wieczorek, Dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego Pani Teresa Oliwińska, Dyrektor Zespołu Szkół Specjalnych Pani Beata Biernat oraz pierwszy organizator sokołowskich targów, emerytowany pedagog, Pan Jerzy Bujalski.

              Organizatorami X Targów Edukacji, Pracy i Kariery „Szarada” byli Zespół Szkół Nr 1 im. K. K. Baczyńskiego, Starostwo Powiatowe w Sokołowie Podlaskim oraz Powiatowy Urząd Pracy w Sokołowie Podlaskim. Targi sfinansowano ze środków Starostwa Powiatowego oraz Powiatowego Urzędu Pracy.

              Serdecznie dziękujemy wszystkim wystawcom za udział w X „Szaradzie”, szczególne podziękowania kierujemy do uczelni i szkół, które są z nami od początku istnienia targów i w środę mieliśmy przyjemność gościć ich po raz dziesiąty.

              Wśród tegorocznych wystawców znaleźli się: Akademia Marynarki Wojennej w Gdyni, Politechnika Białostocka, Wyższa Szkoła Inżynierii i Zdrowia w Warszawie, Państwowa Szkoła Wyższa im. Jana Pawła II w Białej Podlaskiej, Uniwersytet Medyczny w Białymstoku, Collegium Mazovia w Siedlcach, Europejska Wyższa Szkoła Prawa i Administracji w Warszawie. Akademia Pedagogiki Specjalnej im. M. Grzegorzewskiej w Warszawie, Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Siedlcach, Cosinus – bezpłatne szkoły prywatne, Towarzystwo Wiedzy Powszechnej w Siedlcach, Centrum Nauki i Biznesu Żak w Siedlcach, Sokołów Logistyka, Robmar, Gama Sp. J, Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej, Komenda Powiatowa Policji w Sokołowie Podlaskim, Wojskowa Komenda Uzupełnień w Siedlcach, Verifis – Zakład Aranżacyjno – Wykonawczy, Zakłady Mięsne Zakrzewscy”, Zakład Ubezpieczeń Społecznych, Spółdzielnia Inwalidów „Chegos”, Stalfa Sp. Z o. o., Natur House, Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Kosowie Podlaskim, Motir ABS, PKS Sokołów w Sokołowie Podlaskim S.A., Centrum Szkoleniowe ACZE.

  • Nasze media społecznościowe

  • liczba odwiedzin: 313396