• Technik logistyk

• Logistyka jest najszybciej rozwijającą się dziedziną gospodarki

Wszystko, co wytworzy przemysł, musi być gdzieś przewiezione, dostarczone, przechowane i tą dziedziną działalności gospodarczej zajmuje się logistyka.
            Zadaniem technika logistyka jest zorganizowanie procesu zaopatrzenia, magazynowania, produkcji, transportu, dystrybucji w różnych przedsiębiorstwach.

Logistyk potrzebny jest w każdej branży, niezależnie od profilu działalności przedsiębiorstwa !!!

Chcesz się dowiedzieć czym zajmuje się logistyk??!!
            Obejrzyj poniższą prezentację:

Logistyk to zawód ponadczasowy. Istnieje od zawsze. Logistyk potrafi sprawnie zarządzać transportem, magazynem, dystrybucją oraz dbać o zaopatrzenie przedsiębiorstw i instytucji.
            Zawód technika logistyka daje możliwość opanowania wiedzy i umiejętności potrzebnych w procesie planowania, realizowania i kontrolowania sprawnego i efektywnego przepływu surowców, materiałów, wyrobów gotowych.
            Absolwenci tego kierunku mają szerokie możliwości zatrudnienia, gdyż nie ma obecnie przedsiębiorstwa, które nie zatrudniałaby logistyka.
            W trakcie zajęć zawodowych uczniowie uczą się:
            - zarządzania zapasami i magazynem,
            - organizacji procesów magazynowych,
            - planowania zadań produkcyjnych i dystrybucyjnych,
            - sporządzania dokumentacji magazynowej,
            - planowania i organizowania procesów transportowych i spedycyjnych,
            - dobierania środków transportowych,
            - sporządzania dokumentacji transportowej i spedycyjnej w języku polskim i językach obcych.

Podczas nauki w uczniowie zdobywają także doświadczenie zawodowe podczas praktyk zawodowych w firmach logistycznych, spedycyjnych, transportowych i innych, w których wykonywane są czynności logistyczne. Szkoła zapewnia praktyki zawodowe.

W trakcie nauki uczniowie zdobywają kwalifikacje zawodowe, udokumentowanie dyplomem potwierdzającym kwalifikacje w zawodzie technika logistyka.
            Dyplom technika logistyka otrzymuje absolwent, który potwierdzi kwalifikacje:
            SPL.01. Obsługa magazynów
            SPL.04. Organizacja transportu

Egzaminy potwierdzające kwalifikacje w zawodzie odbywają się w szkole.

Absolwent technikum logistycznego może kontynuować naukę na wyższych uczelniach technicznych lub ekonomicznych na kierunkach logistycznych lub podjąć pracę w branży TSL (transport – spedycja – logistyka) zarówno w kraju jak i za granicą.