• Braliśmy udział w ogólnopolskim projekcie grantowym CMI

• "Nauka pisania programów to gimnastyka dla mózgu. Pozwala wypracować umiejętność efektywnego myślenia o rzeczach niezwiązanych z informatyką" – powiedział Bill Gates.

Na kółko informatyczne, które było realizowane od września 2020 r. uczęszczało 15 uczniów z klasy II jp, II jg, III j, IV j. Podczas zajęć uczniowie przede wszystkim poznawali język programowania C++ oraz ćwiczyli i doskonalili pisanie programów w tym języku.

Dzięki udziałowi w projekcie „Centrum Mistrzostwa Informatycznego” uczniowie uczestniczący w zajęciach koła informatycznego mieli możliwość rozwoju swoich pasji. Poznali języki programowania i pogłębili zdolności związane z tą dziedziną informatyki. Zajęcia dotyczyły programowania z elementami robotyki. Wiadomości i umiejętności programistyczne uczniowie wykorzystali do programowania robotów.

W ramach grantu Szkoła została wyposażona w 3 zestawy robotyczne: Roboty mBot-S Explorer Kit oraz szereg dodatkowych czujników i elementów konstrukcyjnych zwiększających możliwości robotów.

Uczniowie którzy ukończyli II edycję Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego „Centrum Mistrzostwa Informatycznego” otrzymałi na zakończenie roku szkolnego certyfikaty udziału w kursie z algorytmiki i programowania oraz upominki w postaci zestawów do robotyki Arduino Uno R3 unfudowane z funduszu grantu CMI.

W przyszłym roku szkolnym rusza kolejna edycji projektu.

Zainteresowanych uczniów zapraszamy.

Więcej informacji o projekcie na stronie cmi.edu.pl

Mapa szkół biorących w projekcie