• Wycieczka na UPH

• Dnia 7 lutego 2020 roku uczniowie naszej szkoły, klasa Ijp, uczący się chemii na poziomie podstawowym uczestniczyli w zajęciach laboratoryjnych z chemii w Instytucie Nauk Chemicznych na Uniwersytecie Przyrodniczo-Humanistycznym w Siedlcach. Zajęcia te miały na celu pogłębienie wiedzy z zakresu szybkości reakcji chemicznych, kształtowanie umiejętności posługiwania się sprzętem laboratoryjnym i odczynnikami chemicznymi, stosowanie przepisów BHP w praktyce laboratoryjnej. Tym interesującym zajęciom towarzyszyło nie tylko skupienie i koncentracja, ale także dobra zabawa. Wyjazd został zorganizowany przez panią Małgorzatę Wieczorek, Bożenę Niegowską i Milenę Nowaszewską.

• BEZPIECZNE FERIE ZIMOWE

• ZASADY BEZPIECZEŃSTWA OBOWIĄZUJĄCE PODCZAS FERII ZIMOWYCH

1. Omijaj zamarznięte jeziora, rzeki, stawy! Nigdy nie można być pewnym wytrzymałości tafli lodowej. Jeśli chcesz bezpiecznie jeździć na łyżwach, skorzystaj z przygotowanych lodowisk – miejsc do tego przeznaczonych.
              2. Wybieraj bezpieczne miejsca do zabawy – z dala od ulic, mostów, torów kolejowych!
              3. Zjeżdżaj na sankach, nartach z górek, które znajdują się daleko od jezdni!
              4. Zawsze informuj rodziców/opiekunów gdzie i z kim będziesz przebywał!
              5. Wracaj do domu zawsze o ustalonej porze, przed zapadnięciem zmroku!
              6. Korzystaj ze zorganizowanych form wypoczynku – tam jest bezpiecznie!
              7. Unikaj rozmów z obcymi ludźmi. Nie przyjmuj od nich prezentów, nie oddalaj się z nieznajomym.
              8. Kulig może być zorganizowany tylko poza obszarem dróg publicznych.
              9. Zaczepianie sanek do pojazdów mechanicznych (samochód, motocykl) jest niebezpieczne!
              10. Ubieramy się stosownie do temperatury panującej na dworze.
              11. W zimowe dni widoczność na drodze jest ograniczona i kierowcy potrzebują więcej czasu do zahamowania pojazdu. Na jezdnię wchodź uważnie i spokojnie, rozejrzyj się.
              12. Używaj elementów odblaskowych na odzieży zewnętrznej.
              13. Dbaj o zdrowie i higienę. Pamiętaj o zasadach zdrowego stylu życia i odżywiana oraz o zachowaniu podstawowych zasad higieny, które pomogą uchronić cię przed zachorowaniem na grypę i infekcję grypopodobne.

ZAPAMIĘTAJ TELEFONY ALARMOWE:
              POLICJA – 997
              STRAŻ POŻARNA -
              POGOTOWIE RATUNKOWE – 999
              Z TELEFONU KOMÓRKOWEGO – 112

• Szczęście Ci niosę i Ty daj mi szczęście!
              Ręce wyciągam, by chwycić Twe ręce.
              Sercem gorącym przyjmuje Twe serce,
              Pragnę być z Tobą i... już z nikim więcej!

Walentynki to bardzo wyjątkowy czas dla zakochanych, przyjaciół lub znajomych. Każdy z nas lubi otrzymywać i dawać prezenty – stanowi to miły gest dla obdarowanego, a zarazem wielką przyjemność dla obdarowującego.
              Każdy powinien świętować ten dzień, doceniając to, że ma kogoś obok siebie.
              Kartki walentynkowe są znakomitym sposobem na okazanie swoich uczuć. Dlatego warto się postarać by wyglądały wyjątkowo. . Czemu nie wysłać listu ulubionej koleżance czy koledze? Na pewno ucieszy się, że walentynkowy posłaniec przyjdzie i do niej.

Jeśli chcesz podarować Kartkę Walentynkową, przynieś ją i wrzuć do skrzynki Poczty Walentynkowej. Nie zapomnij napisać imienia, nazwiska oraz klasy adresata.

Zapraszamy do świętowania.

• WYNIKI OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO

• Po raz kolejny uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie z Języka Angielskiego English High Flier . W tym roku swoje możliwości sprawdzali uczniowie klas pierwszych. Do konkursu przystąpiło 15 uczniów. Wśród najlepszych była Oliwia Rączka, która zajęła 13 miejsce w województwie mazowieckim a 111 w kraju. Otrzymała wyróżnienie za uzyskanie bardzo dobrego wyniku i została nagrodzona dyplomem uznania oraz nagrodą książkową. Gratulujemy!

Najlepsze wyniki w naszej szkole osiągnęli:

1. Oliwia Rączka kl. I jg

2. Ewa Banasiuk kl. I hp

3. Jakub Supeł kl. I jg

Gratulujemy zwycięzcom oraz wszystkim uczestnikom i zachęcamy do udziału w kolejnych konkursach.

Organizatorzy konkursu:

Anna Czarnocka i Monika Winczaruk

• Zakodowane Święta z eTwinning- wyniki konkursu

• W dniach 9-15 grudnia 2019 roku trwała akcja Zakodowane Święta z eTwinning. W akcji brały udział szkoły z różnych stron Polski. Uczniowie klasy III j znaleźli się wśród laureatów. Nasza praca znalazła się wśród 5 wyróżnionych projektów. Zadanie polegało na stworzeniu własnej, unikatowej, animowanej kartki świątecznej w programie Scratch z życzeniami w języku angielskim.

Wykonawcy: Eryk Sypnik, Maciej Demiańczuk, Kamil Krasnodębski, Artur Wycech, Jakub Sejbuk

Serdecznie gratulujemy!