• Aktualności

            • II Miejsce ,,SZARA BAND’’ W KONKURSIE KOLĘD

            • 27 i 28 stycznia 2020 r.  na scenie Sokołowskiego Ośrodka Kultury odbył się V Powiatowy Festiwal Kolęd i Pastorałek ,,Sokołowska Kolęda’’.

              W konkursie uczestniczyły 33 podmioty wykonawcze  kultywujące zwyczaje kolędowania i tradycje Bożego Narodzenia.

              W kategorii szkoły średnie jury  przyznało II miejsce grupie Szara Band z Zespołu Szkół Nr1. W zespole wystąpili: Kinga Tomczuk, Gabriela Grabowska, Anna Garczyńska, Piotr Sobolewski- wocal, Sara Czarnecka- gitara basowa, Łukasz Gawroński- perkusja, Krzysztof      Niemirka –instrumenty klawiszowe, Bogusław Kwiatkowski- gitara .

              Organizatorom dziękujemy za miłe przyjęcie, a zespołowi kolejnych sukcesów.

              Do zobaczenia na koncertach.

                                                                                                                                        Koło muzyczne

            • Logistycy zwiedzają firmę Addit

            • Uczniowie drugiej klasy technikum logistycznego zwiedzali wraz z opiekunami, nauczycielami przedmiotów zawodowych logistycznych p. Joanną Podgórską i Izabela Malinowską oraz z p. Katarzyną Burzyńską firmę Addit znajdującą się w Węgrowie. Wizyta w firmie odbyła się w ramach kształcenia zawodowego w nauczanym kierunku. Wizyta w firmie miała charakter lekcji praktycznej.

              Uczniowie zwiedzając firmę mogli zapoznać się z logistyką zaopatrzenia, produkcji, dystrybucji, magazynowaniem i transportem wewnętrznym. Wcześniej uczestnicy wycieczki mieli spotkanie informacyjne z pracownikami firmy.

            • Studniówka 2020 w Zespole Szkół Nr 1

            • Dzisiaj w głowie czarne chmury,

              Lecz zdążymy do matury!!!

              Niech dzięcioły w lesie kują,

              Maturzyści dziś balują!!!”

              Takimi słowami maturzysta Jan Abramczuk 18.01.2020r. rozpoczął bal studniówkowy tegorocznych klas maturalnych. Po przywitaniu szanownych gości Starosty Powiatu Sokołowskiego pani Elżbiety Sadowskiej, Przewodniczącego Rady Powiatu Sokołowskiego pana Jacka Odziemczyka, Dyrekcji Zespołu Szkół Nr 1 im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Sokołowie Podlaskim pani Dyrektor Małgorzaty Baranowskiej, vice dyrektorów pani Jolanty Cudziło-Abramczuk, pani Beaty Pękały, pana Piotra Adamczuka, kierownika kształcenia praktycznego pani Agnieszki Makowieckiej, nauczycieli, rodziców oraz młodzieży głos zabrała Dyrektor Zespołu pani Małgorzata Baranowska przypominając wszystkim, że nic dwa razy się nie zdarza - nigdy nie powtórzy się ten wyjątkowy wieczór, który pozostanie w pamięci na długo. Nie powtórzą się również 3 lub 4 lata spędzone w Zespole Szkół Nr 1, podczas których maturzyści zdobywali wiedzę i umiejętności w nowoczesnej szkole, biorąc udział w różnych projektach, w tym również w tych o charakterze międzynarodowym.  Pani Starosta Elżbieta Sadowska życzyła uczniom Zespołu Szkół nie tylko wspaniałej zabawy, ale również pomyślnie zdanych egzaminów, które będą przepustką na wymarzone studia. Przewodniczący Rady Powiatu pan Jacek Odziemczyk przypomniał uczniom, aby wiedzę zdobytą w wyjątkowej szkole jaką jest Zespół Szkół nr 1 zawsze potrafili wykorzystać w życiu dorosłym, po czym  Pani Dyrektor odczytała list od Senatora Rzeczpospolitej Polskiej pana Waldemara Kraski napisany specjalnie na tę uroczystość. Pan Senator życzył młodzieży, aby na egzaminie maturalnym dali z siebie wszystko w celu uzyskania wspaniałych wyników wieńczących naukę. Następnie uczniowie podziękowali Dyrekcji, organowi prowadzącemu szkołę  za zaangażowanie w proces edukacji, wychowawcom tegorocznych klas maturalnych pani Monice Jackowskiej, pani Elżbiecie Markowicz-Wcisłak, pani Halinie Chojeckiej, pani Bożenie Niegowskiej, pani Magdalenie Linczewskiej oraz panu Krzysztofowi Niemirce za ogromny trud włożony w pomoc w znalezieniu swojego miejsca w życiu, opiekę oraz nieustającą motywację do zdobywania wiedzy. Gorących podziękowań nie zabrakło oczywiście dla drogich rodziców tegorocznych maturzystów, którzy zawsze pomagają, dodają otuchy i zachęcają do pokonywania przeszkód. Oprócz podziękowań, rodzice otrzymali dedykację muzyczną zaśpiewaną przez współprowadzącą wieczór uczennicę Kingę Tomczuk oraz ucznia Piotra Sobolewskiego. Przewodnicząca Rady Rodziców pani Małgorzata Nowak nie kryła wzruszenia dziękując młodzieży za piękny utwór oraz życząc wszystkim udanego wieczoru. Na koniec w imieniu wszystkich rodziców głos zabrała pani Iwona Grabowska dziękując Dyrekcji, wychowawcom, nauczycielom oraz wszystkim osobom, które każdego dnia dbają o to, aby ich dzieci mogły zdobywać wiedzę, poznawać świat, czuć się bezpiecznie oraz być przygotowanymi do wejścia w dorosłe życie.

              "Poloneza czas zacząć" - tymi słowami pani Dyrektor Małgorzata Baranowska rozpoczęła poloneza, taniec pieczołowicie przygotowywany od wielu tygodni przez nauczyciela pana Jacka Jackowskiego.

              Po zakończeniu części oficjalnej, rozpoczął się bal, który trwał do białego rana. Z pewnością pozostanie on na długo w pamięci jego uczestników.

              Magdalena Linczewska

              Jacek Jackowski (zdjęcia)

            • Wyniki konkursu z okazji roku Gustawa Herlinga - Grudzińskiego

            • "Pisać tak, by zdanie było przekazem nie tylko jasnej i swobodnej myśli,

              lecz nieustannego napięcia moralnego, by w słowie żył całym sobą,

              kto wypowiada je jako swoją długo odważaną

              i cierpianą prawdę – to pociągało mnie zawsze”

              (Gustaw Herling-Grudziński „Dziennik pisany nocą” )

               

              9 grudnia 2019 roku w naszej szkole odbył się konkurs o życiu i twórczości Gustawa Herlinga – Grudzińskiego. Miał on formę testową i sprawdzał wiedzę z życia i twórczości najwybitniejszego polskiego pisarza XX wieku, eseisty, krytyka literackiego, dziennikarza, żołnierza, więźnia obozów koncentracyjnych Gułag. Celem konkursu było upowszechnienie wiedzy o życiu i twórczości pisarza, popularyzowanie jego dorobku, który za przedmiot swojego pisarstwa obrał opór stawiany przez człowieka totalitaryzmom, religijnemu zwątpieniu, poczuciu egzystencjalnego osamotnienia i instrumentalizacji życia.

              Do konkursu przystąpiło 13 chętnych uczniów z klas: III b (2 osoby), II b (1 osoba), IV j (2 osoby), III e (3 osoby), III a (3 osoby), IV i (1 osoba), IV e (1 osoba).

              I miejsce – Kacper Kułak (2b)/Kamil Łowicki (3a) 
              II miejsce – Jakub Wierzbicki (3a) 
              III miejsce – Milena Sieńczewska (3b) 
              

              Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w kolejnych konkursach. Laureaci na koniec roku szkolnego otrzymają dyplomy i książki.

              Organizatorzy konkursu: Agnieszka Pachołowska i Renata Chomiuk.

            • Relacja z siedmiodniowej wycieczki na Roztocze

            • 4 stycznia 2020 r. wybraliśmy się na siedmiodniową wycieczkę na Roztocze. Wyjazd był  nagrodą  za I miejsce dla klasy  III A II Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół Nr 1 im. K. K. Baczyńskiego w Sokołowie Podlaskim w Ogólnopolskim Konkursie  „Kalendarz – 12 dobrych uczynków” organizowanym przez Fundację Honor Pomagania Dzieciom.

               Po dotarciu do Kawęczynka koło Szczebrzeszyna zostaliśmy zakwaterowani w ośrodku  „Ostoya”. Pierwszego dnia pobytu w programie znalazły się między innymi : wędrówka ekościeżką do Szczebrzeszyna przez labirynt wąwozów i lasy Roztocza, Stawy Echo, Muzeum Wsi Krasnobrodzkiej, sanktuarium Matki Bożej Krasnobrodzkiej, a także kapliczka na wodzie, kamieniołomy i baszta widokowa w Józefowie. Drugiego dnia odbyła się wycieczka do Zamościa. Podczas niej zobaczyliśmy zespół fortyfikacji i zwiedziliśmy stare miasto, które jest wpisane na listę dziedzictwa UNESCO.  Ponadto nasza najmilsza przewodniczka – pani Zofia zaprowadziła nas do swojej ulubionej kawiarni na wyborną kawę. We wtorek, czyli trzeciego dnia wycieczki  udaliśmy się do Zwierzyńca. Tam zwiedzaliśmy Muzeum Parku Roztoczańskiego, w którym mogliśmy podziwiać eksponaty zwierząt żyjących  na Roztoczu –  popielice,  wilki,  jelenie i koniki polskie .  Następnego dnia po śniadaniu wyjechaliśmy do Szczebrzeszyna, aby zwiedzić synagogę, cerkiew, zobaczyć w centrum Szczebrzeszyna Pomnik Chrząszcza. Obiektów do zwiedzania było wiele, dlatego niektórzy uczestnicy nie zapamiętali wszystkich szczegółów, które nasza przewodniczka – pani Zosia tak skrupulatnie omawiała.  Następnie przemieściliśmy się autokarem do ośrodka, w którym mieszkaliśmy   i stamtąd udaliśmy się pieszo do lasu Cetnar.  Wraz z naszym przewodnikiem - panem Tomaszem maszerowaliśmy przez wąwozy lessowe, rozpoznając rośliny występujące na tym terenie. Ta piesza wędrówka  była swoistym przygotowaniem nas do roztoczańskich podchodów, które były zaplanowane na następny dzień. W czwartek odbyła się wspomniana gra terenowa, która podobała się nam najbardziej. Zostaliśmy podzieleni na trzy grupy, które miały wyruszyć do lasu Cetnar i wykonać wyznaczone zadania. Pod uwagę brane było najszybsze przemierzenie trasy, zorientowanie się w terenie za pomocą kompasu oraz udzielenie  poprawnych odpowiedzi na umieszczone w karcie pytania. Pan Janusz, który zorganizował tę grę terenową, ocenił bardzo wysoko nasze zaangażowanie w wykonywanie zadań, szybkość i orientację w terenie. Wieczorem odbyło się pożegnalne ognisko, które było ostatnim elementem naszej wycieczki. Niestety, czas miło spędzany szybko mija i nawet nie zauważyliśmy, że wycieczka dobiegła końca. Trzeba więc było wracać do domu i szkolnych obowiązków. A przed nami Matura… Więc obiecujemy, że dołożymy wszelkich starań, aby zdać ją jak najlepiej – Uczniowie klasy III A.

               

            • ORSZAK TRZECH KRÓLI

            • Już po raz czwarty nasza szkoła włączyła się w organizację Orszaku Trzech Króli w Sokołowie. Podobnie, jak w latach ubiegłych, tak i w tym roku przygotowaliśmy scenkę „U Heroda”. Uczestnicy trzech orszaków - zielonego, niebieskiego i czerwonego mogli podziwiać zdolności aktorskie i muzyczne naszych uczniów. Heroda zagrał Michał Kiełczykowski z klasy III B, w rolę dworzanina wcielił się Artur Wycech z III J, a aniołem była. Paulina Pieńkowska z II B.  Scenariusz ulicznych jasełek, w tym roku, inspirowany był znaną wszystkim kolędą pt. „Mędrcy świata Monarchowie…” .Aktorom towarzyszył szkolny zespół „Szaraband”, w składzie: Gabrysia Grabowska, Piotr Sobolewski i Kacper Smolik. Wykonane kolędy pięknie wkomponowały się w tematykę i atmosferę tego wydarzenia.

              Nad całością czuwały panie: Agnieszka Bocian i Milena Nowaszewska; nagłośnienie i oprawa muzyczna pan Bogusław Kwiatkowski oraz pan Krzysztof Niemirka. Logistyka pan Bartek Demianiuk. Obsługa fotograficzna – pan Jacek Jackowski i Jan Abramczuk z klasy IV J. Gościny aktorom i wokalistom użyczyła księgarnia „Ezop”.

               

            • Wyniki Międzynarodowego Konkursu Informatycznego Bóbr 2019

            • Wyniki tegorocznej edycji Bobra są dostępne na stronie konkursu. Uczestnicy mogą zobaczyć rezultaty po zalogowaniu się na platformie Dzwonek.pl. W zakładce zadania opublikowano również zestawy z poprawnymi odpowiedziami, które zawierają omówienie sposobów otrzymania poprawnych rozwiązań oraz komentarz, jak zadania wiążą się z informatyką. Zachęcamy do zapoznania się z tymi materiałami.

              Najlepsze wyniki w szkole osiągnęli następujący uczniowie:

              1. Eryk Gawryjołek kl. II j - 70 pkt

              2. Maciej Wrzosek kl. III j - 68,5 pkt

              3. Eryk Sypnik kl. III j - 68 pkt

              Serdecznie gratulujemy oraz dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w konkursie.

    • Nasze media społecznościowe

    • liczba odwiedzin: 301173